Płatki owsiane górskie – nietypowe zastosowanie.

Płatki owsiane górskie – nietypowe zastosowanie.

Jakiś czas temu byłam na kursie na którym przygotowywałyśmy własne kosmetyki z (mniej lub bardziej) naturalnych składników. Jedna bardzo prosta rzecz została mi z tego spotkania do dziś. I jest to dosyć nietypowy sposób na mycie twarzy – mycie jej płatkami owsianymi!

Jedynie przy użyciu płatków owsianych i wody możecie sami przygotować wspaniałą substancję do codziennego oczyszczania delikatnej skóry. Bierzecie na rękę odrobinę płatków i zalewacie ciepłą wodą z kranu. Mieszacie palcem, aż płatki namokną i voila! Tak przygotowaną papkę owsianą nakłada się na buzię i wmasowuje w skórę. Płatki owsiane błyskawiczne są bardziej delikatne i to je właśnie gorąco polecam używać do tego celu. Ja osobiście używam tych błyskawicznych. Masujemy twarz przez dłuższą chwilę. Można od razu zmyć ciepłą wodą albo zostawić je na twarzy aż delikatnie wyschną i zmyć dopiero wtedy. Jak jest czas to wersja druga jak nie ma – od razu zmywamy.

Zobaczycie, że już po kilku dniach (ba! Nawet po pierwszym użyciu poczujecie różnicę!) Wasza skóra będzie delikatna i nawilżona. Bardzo przyjemna w dotyku.

Płatki owsiane nie uczulają skóry, mają kojący wpływ na podrażnienia. Delikatne działanie peelingujące wspomaga walkę z wypryskami oraz zatkanymi porami.

Spróbujcie choć raz użyć błyskawicznych płatków owsianych do mycia twarzy i na pewno poczujecie, że ten przyjemny delikatny peeling naprawdę wspaniale regeneruje zmęczoną skórę.

Płatki nie nadają się do demakijażu – ten można wykonać przy użyciu najzwyklejszej oliwy z oliwek.

Jest to idealny sposób na oczyszczanie cery tłustej – znacznie zmniejszamy w ten sposób wydzielanie sebum czyli tej tłustej powłoki, która pokrywa twarz kilka godzin po jej umyciu. Poprawia się też koloryt skóry.

Może niektórym ten sposób wyda się zabawny, ale co Wam szkodzi spróbować?