Sucha skóra – prosta podpowiedź jak jej pomóc w nawilżeniu.

Skóra sucha – prosta podpowiedź jak jej pomóc w nawilżeniu.

Niewiele z nas zastanawiało się nad tym jak z fizycznego/biologicznego punktu widzenia można pomóc nawilżyć suchą skórę. I tak na zmianę nakładamy kremy nawilżające lub tłuste specyfiki a efektu nadal brak… Otóż jest jeden bardzo prosty sposób, który pomoże „wtłoczyć” trochę nawilżenia w naszą skórę.

Jak będziemy smarować naszą skórę wodą to nic się nie wydarzy oprócz tego, że będzie przez chwilę mokra. Jak będziemy ją smarować tłustym kremem to też się nie nawilży tylko będzie tłusta. Ale jak już na wilgotną skórę nałożymy tłusty krem czy maść (np. lawendową) to sprawa ma szansę się udać. A dlaczego? Olej/tłuszcz pomaga zatrzymać wodę w skórze. Zatem na wilgotną twarz nałóż sam olej (np. ze słodkich migdałów) lub maść lawendową. Zobaczysz, że już po kilka takich zabiegach skóra stanie się bardziej nawilżona. Nadmiar maścilub oleju można usunąć chusteczką.

Sama tłusta substancja (maść czy olej) nie może nawilżać skóry ponieważ bardzo często nie zawiera w składzie wody. Np. moja maść lawendowa nie zawiera wody. Dlatego warto ją nakładać na delikatnie zwilżoną skórę.

Takie proste rozwiązanie, że aż szkoda nie wypróbować!